Pri nepriaznivom počasí, ktoré nás bohužiaľ stále trápi, je vhodné počkať s výmenou zimných pneumatík za letné pneumatiky do chvíle, kým sa počasie neustáli. Vhodná teplota na výmenu pneu je vtedy, ak teplota na teplomery presiahne 7 stupňov Celsia, čiže na tento fakt netreba zabúdať. Avšak, na čo všetko by ste mali myslieť pred tým, ako sa rozhodnete prezuť pneumatiky? Treba sa o automobil postarať alebo to nutné nie je? A čo elektróny, budete ich potrebovať?

Pozor na klimatizáciu

Klimatizácia v aute potrebuje pravidelný servis, a to najlepšie jeden krát za rok, pred letom. V servise skontrolujú správnu funkčnosť, doplnia chladiace médium a vymenia filter. Ten môže byť totiž znečistený plesňou i mikroorganizmami, preto je vhodné, ak navštívte servis, kde sa vám o klimatizáciu dôkladne postarajú. Celková kontrola môže trvať do hodiny, preto si vyhraďte čas práve na tento úkon. Najvhodnejšia doba na kontrolu klimatizácie je počas jari, teda ako bolo spomenuté, pred letom, pretože práve v tomto období sa využíva v najväčšej miere. Okrem toho sa dá v servise zistiť, či chladiace médium neuniká a taktiež či je správny tlak v celom okruhu. Ak by ste však kontrolu klimatizácie zanedbali, skôr či neskôr by mohla tiecť či iným spôsobom prestať pracovať, a to pochopiteľne nechce nikto z nás, no nie?

Stav pneumatík je smerodajný

Pokiaľ ste dali skontrolovať klimatizáciu, ale tiež celkový stav vozidla, je ideálny čas riešiť pneumatiky Pri každej výmene pneu by ste mali skontrolovať ich stav, teda nielen stav pneumatík, ktoré idete nasadiť na vozidlo, ale tiež tých, ktoré ste vyzuli. Preverte, či plnia svoje jazdné vlastnosti, stav drážok a lamelov, ale i ďalšie parametre, ktoré sú v prípade pneumatík kľúčové. Ide predovšetkým o hĺbku dezénu, ktorá musí byť v prípade letných pneumatík 1,6 mm, v prípade zimných sú to 4 mm. Ak majú vaše letné pneumatiky viac ako 5 až 10 rokov, je najvyšší čas na ich výmenu! Zvoľte také, ktoré majú aspoň jednu širšiu zrážku, poskytujú komfortnú i bezpečnú jazdu a majú výborne brzdné vlastnosti.

Cenovo prijateľné pneumatiky s výbornými vlastnosťami

Lacné pneumatiky Zeetex sa môžu pochváliť širšími zarážkami, ktoré bránia vzniku aquaplaningu a zabezpečujú lepšie zatáčanie. Zmes, z ktorých sú tieto pneumatiky vyrobené, je zárukou vynikajúceho výkonu a bezpečnej prevádzky počas celého roka, čo je v prípade letných pneu snáď najnevyhnutnejšie! Široký záber poskytuje lepší výkon a zároveň nižší valivý odpor, čo vedie k lepšej palivovej účinnosti. Aby bola vaša jazda komfortná, nezabudnite na elektróny, resp. alu disky, ktoré nielen dodajú vášmu vozidla jedinečný dizajn, ale tiež poskytnú výborné vlastnosti i vyššiu životnosť pneumatík.